پرادزنده قدرتمند سامسونگ Exynos 2200 با گرافیک AMD در 21 دی معرفی میشود

شرکت های بزرگ حوزه ساخت پردازنده و …، قبل از شروع سال جدید میلادی تراشه های خود را معرفی کردند. شرکت Mediatek با پردزانده Dimensity 9000 و همچنین شرکت Qualcomm با پردازنده Snapdragon 8 Gen 1 توانستند تا قبل از سال جدید میلادی، توجهات را به سمت خود جلب نمایند.
در دنیای تکنولوژی روزانع شاهد فناوری های جدید و ساخت انواع و اقسامی از مدل های جدید تکنولوژی هستیم که باعث می‌شود تا زندگی برای انسان ها آسان تر شود. پس باید در هر سال شاهد چندین نوع جدید از فناوری از شرکت های مطرح این حوزه باشیم. سامسونگ نیز برای عقب نماندن از بخش پردازنده، تراشه اختصاصی خود را با نام Exynos 2200 را در تاریخ 21 دی ماه 1400 معرفی خواهد کرد.
بر اساس خبری که پیشتر در سایت منشتر شده بود، گفتیم که 34 درصد عملکرد گرافیکی نسل جدید تراشه سامسونگ بیشتر از Exynos 2100 می باشد و این رقم، نشان دهنده عملکرد فوق العاده بالا در بخش GPU می باشد. سامسونگ قصد دارد تا تراشه جدید خود را با پرازنده اختصاصی گرافیکی و بر اساس همکاری خود با شرکت AMD روانه بازار کند. شرکت AMD و کارت گرافیک های Radeon نیاز به توضیح و تعریف ندارند و با این همکاری احتمالا شاهد یک تراشه قدرتمند مخصوص گیمینگ خواهیم بود که خود را نزدیک به PC و یا کنسول های بازی کند.

Exynos AMD Raden

 

گفتنی است که به احتمال زیاد اگزینوس 2200 با لیتوگرافی 4 نانومتری همانند Snapdragon 8 Gen 1 ساخته شود. این لیتوگرافی توان مصرفی کمتر از منبع تغذیه محصول را خواهد گرفت و دمای تولیدی کمتری نسبت به نسل های قبل خواهد داشت. یعنی بهره وروی بیشتری را در پردازنده جدید سامسونگ در کارهای روزمره با گوشی و بازی و … شاهد خواهیم بود.
اطلاعات جدیدی از نحوه ساخت و هسته های پردازشی این تراشه منتشر شده است. بر اساس این شایعات احتمالا Exynos 2200 از یک هسته پردازشی Cortex-X2، چهار هسته پردازشی Cortex-A510 و سه هسته پردازشی پردازشی  Cortex-A710 بهره خواهد برد. طرفداران گیمینگ میدانند که رهگیری پرتو یا همان RTX بسیار جلوه خوبی به بازی ها میدهد و اصطلاحا بازی ها را زنده تر میکند. این فناوری در بخش گرافیکی پردازنده جدید سامسونگ در کنار HDR و نرخ سایه زنی متغیر مورد استفاده گرفته است.

باید دید سامسونگ در بخش هوش مصنوعی چه چیزی برای ارائه دارد و تا یازدهم ژانویه ۲۰۲۲ منتظر بمانیم

boomsam
ارسال دیدگاه