اگزینوس 2200، 34 درصد عملکرد گرافیکی بهتر نسبت به نسل قبل دارد

Exynos-2200-AMD

اوایل سال 2021 بود که سامسونگ تراشه قدرتمند 5G خود را برای محصولات خود معرفی کرد. بر اساس بنچمارک ها این تراشه قدرتی بیشتر از Snapdragon 865 Plus ساخته شرکت کوالکام داشت. در دنیای امروزه تکنولوژی هر چند ماه یکبار شاهد قدرت نمایی تراشه های جدیدی هستیم که نسبت به نسل گذشته خود بسیار قدرتمندتر هستند.
آنطور که از شایعات پیدا است، اوایل سای جدید میلادی شاهد معرفی یکی دیگر از تراشه های سامسونگ خواهیم بود که در گوشی های پرچمدار استفاده خواهد شد. بر اساس همین شایعات Exynos 2200 نسبت به نسل گذشته خود یعنی Exynos 2100 در قسمت گرافیک (GPU) 34 درصد عملکرد بهتری داشته است. این میزان از بهبود تا حد زیادی قابل توجه است.
در این بنچمارک که توسط Gizmochina.com و از طریق یکی از افشاگران خبرهای دنیای تکنولوژی و فناوری منتشر شده است، نشان میدهد که این چیپست دارای یک پردازنده 6 هسته ای از نوع rDNA 2 می باشد که گویی با همکاری شرکت AMD ساخته شده است. گفتنی است که به طور معمول هر ساله پس از معرفی یک پردازنده جدید، شاهد عملکرد بهتر 20 الی 25 درصدی نسبت به نسل گذشته بودیم. اما این بار داستان فرق میکند. 
سامسونگ نیز به تازگی ویدئویی برای نشان دادن قدرت گرافیکی این پردازنده را منتشر کرده و به گفته این شرکت، توان این پردازنده نزدیک به کنسول های بازی امروزی خواهد بود و تمرکز سامسونگ نیز برای گوشی های پرچمدار جدید خود یعنی سری S22 را بر روی بازی یا همان Gaming گذاشته است.

 

 

سامسونگ رقبایی برای پردازنده خود نیز دارد. پردازنده هایی همچون تراشه اسنپدراگون سری 8 یا Gen.1، تراشه A15 اپل و … را پیش رو دارد که این بهبود عملکرد 34 درصدی نسبت به نسل قبل، میتوانید خط و نشانی برای سایر رقبا و شرکت ها باشد.
گفتنی است که امروزه اکثر مردم به دنبال کیفیت اجرای بالا در زمینه گیمینگ هستند و هر روزه تعداد در خود توجهی از مردم در سراسر دنیا به سمت بازی های موبایلی متمایل می‌شوند.

boomsam
ارسال دیدگاه