مقایسه گوشی هوشمند سری A ،S ،Z

گوشی هوشمند سامسونگ

امروزه با پیشرفت تکنولوژی گوشی هوشمند هایی با قابلیت های خیلی زیاد وارد بازار شده است. قطعا شرکت سامسونگ جزو شرکت هایی بوده که نمره خیلی خوبی در اینکار گرفته است. واقعا شرکت سامسونگ را می‌توان یکی از بزرگترین شرکت ها در پیشرفت تکنولوژی دانست. در این مقاله قصد داریم مقایسه گوشی هوشمند های سامسونگ را انجام دهیم.

تلفن همراه های سامسونگ سری های مختلفی دارد. در این مقاله سه تا از اصلی ترین سری های موبایل سامسونگ را قراره با هم مقایسه کنیم. علاوه بر آن در هر سری بهترین گوشی را انتخاب و کانفیگ آن را به صورت کامل برای شما توضیح می‌دهیم.

مقایسه گوشی هوشمند سری A ،S ،Z

شاید به 20 سال پیش برگردیم، یاد گوشی هایی از سامسونگ میوفتیم که برای ما خاطره شدند. اما الان گوشی های هوشمندی وارد بازار شده است که واقعا میشه گفت نسخه کوچک لپتاپ هست.

تمام شرکت ها در حال حاضر یک گوشی را به عنوان پرچمدار معرفی می‌کنند. شرکت سامسونگ تصمیم گرفت تا سری Z و S را به عنوان پرچمدار های گوشی های موجود در بازار خود معرفی بکنه.

خب همانطور که می‌دانید سری S گوشی های خیلی خوبی دارد و هر سال به عنوان گوشی پرچمدار سامسونگ از لحاظ کانفیگ معرفی می‌شود. این گوشی تا به این لحظه از لحاظ ظاهری تفاوتی با بقیه گوشی های سامسونگ ندارد.

دقیقا در نقطه برعکس این گوشی، گوشی های سری Z سامسونگ است. این گوشی هوشمند جزو اولین تلفن هایی بود که به صورت تاشو تولید و در بازار عرضه شده بود. گوشی های سری Z سامسونگ از لحاظ کانفیگی شباهت های زیادی به سری های S دارد.

از اون طرف گوشی های سری A سامسونگ، جزو گوشی های میانرده سامسونگ محسوب می‌شود. موبایل های میانرده سامسونگ نیز کانفیگ نسبتا خوبی دارد، اما قطعا از سری S و Z ضعیف تر است.

گوشی های سری A

گوشی سری A

گوشی های سری A همانطور که گفتیم، جزو گوشی های میانرده سامسونگ است. تلفن همراه پرچمدار سری A در حال حاضر، گوشی A73 است. این گوشی پس از عرضه در بازار خیلی محبوب شد. این محبوبیت بی دلیل هم نبود. این تلفن همراه از لحاظ قیمتی خیلی مناسب تر از سری های پرچمدار سامسونگ است. همین دلیل باعث شد تا این گوشی در دست مردم بیشتر دیده شود.

A73 از نظر فنی چگونه است؟؟

در این قسمت از مقاله گوشی A73 را به صورت کلی مورد نقد و بررسی قرار می‌دهیم. اول از همه باید بدانید تمام گوشی ها مدل های مختلف دارد. ما تمام مدل های گوشی را با بالاترین کانفیگ مقایسه می‌کنیم.

این گوشی دارای حافظه 256 گیگابایتی است. رمی که برای این تلفن همراه استفاده کردند، 8 گیگ است. اینترنت 5G و دوربین 108 مگاپیکسلی از دیگر قابلیت های این تلفن همراه است. در نهایت تراشه گوشی A73 اسنپ دراگون است.

اسنپ دراگون جزو پردازنده های خیلی خفن موجود در بازار است. این پردازنده برای بیشتر گوشی های سامسونگ استفاده شده است. این پردازنده به شما کمک می‌کند تا کار با گوشی با سرعت بالاتر و یوزرفرندلی تر باشد.

گوشی های سری S

تلفن همراه

سامسونگ از زمانی که گوشی های سری S را وارد بازار کرده است، محبوبیت خیلی بالایی کسب کرد. این گوشی از همان اول جزو گوشی های پرچمدار سامسونگ محسوب میشد. الان بالاترین کانفیگ را گوشی های سری S سامسونگ در اختیار دارد. این گوشی به نسبت قیمت بالایی دارد. اما از مهم ترین خوبی های این گوشی، ساپورت 5 ساله توسط شرکت سامسونگ است. شما اگر گوشی های سری S را بروز بخرید، دیگر نیاز نیست تا 5 سال گوشی خود را عوض کنید.

S22 Ultra از نظر فنی چگونه است؟؟

این گوشی دارای حافظه داخلی 512 گیگابایتی است. رمی که برای این تلفن همراه استفاده کردند، 12 گیگ است. اینترنت 5G و دوربین 108 مگاپیکسلی از دیگر قابلیت های این تلفن همراه است. در نهایت تراشه گوشی A73 بستگی به مدل آن دارد. نسخه های اروپایی آن اکسینوس و نسخه های گلوبال آن اسنپ دراگون است. همانطور که گفتیم اسنپ دراگون در حال حاضر جزو بهترین تراشه های موجود در بازار است. یکی از فرق های تراشه S22 با A73 در نسخه اسنپ دراگون آن است که قطعا سامسونگ گزینه بهتر را برای گوشی پرچمدار خود گذاشته است.

گوشی های سری Z

گوشی هوشمند

گوشی های سری Z سامسونگ خیلی محبوب است. دلیل این محبوبیت صفحه نمایش آن است. اولین بار که این گوشی وارد بازار شد هیچ گوشی تاشویی در بازار نبود. سری Z سامسونگ اولین گوشی تاچ تاشو بود. دلیل محبوبیت این گوشی تاشو بودن به همراه کانفیگ بالا است. این گوشی با گوشی های سری S سامسونگ خیلی شباهت دارد. بخاطر همین گوشی های سری Z در کنار گوشی های سری S، جزو گوشی های پرچمدار سامسونگ محسوب می‌شود.

Z Fold 4 از نظر فنی چگونه است؟؟

مشخصات Z Fold 4 شباهت های زیادی با S22 Ultra دارد. این گوشی دارای حافظه 256 گیگابایتی است. رمی که برای این تلفن همراه استفاده کردند، 12 گیگ است. اینترنت 5G و دوربین 50 مگاپیکسلی از دیگر قابلیت های این تلفن همراه است. در نهایت تراشه گوشی Z Fold 4 اسنپ دراگون است. یکی از قابلیت های این گوشی صفحه نمایش بزرگ آن است. این گوشی وقتی باز می‌شود صفحه نمایش 7.6 اینچی دارد.

مقایسه گوشی هوشمند های سامسونگ از لحاظ قیمت و کیفیت

مقایسه گوشی هوشمند سامسونگ کار سختی است. اما باید بهتون بگم که این گوشی ها از لحاظ قیمت، بسته به سری آن متفاوت است. گوشی های سری S و Z گرون ترین گوشی های سامسونگ است. اما اگر شما بودجه خرید آن را داشته باشید، خیلی به صرفه است. چراکه عمر خیلی بالایی دارد و شما تا 5 سال بهترین گوشی بازار را در دست دارید.

اگر بودجه شما کمتر است، می‌توانید از گوشی های سری A سامسونگ انتخاب کنید. گوشی های سری A از لحاظ قیمتی خیلی اقتصادی تر است. در عین حال کانفیگ خیلی خوبی دارد. این گوشی ها هم توسط سامسونگ 3 سال ساپورت می‌شود. عملکرد این گوشی ضعیف تر از سری های Z و S است، اما دلیلی بر ضعیفی این سری از موبایل نیست.

boomsam
ارسال دیدگاه