دوربین 576 مگاپیکسلی سامسونگ در دست ساخت است!

کمپانی بزرگ سامسونگ ید طولایی در زمینه ساخت و به روز‌رسانی دوربین های با رقم مگاپیکسل بالا است. سامسونگ اولین شرکتی بود که سنسور 108 مگاپیکسلی را برای تلفن های همراه به جهان عرضه کرد و بعد از آن، شرکت های مختلفی برای تامین لنزهای مورد نیاز خود به سنسورهای سامسونگ روی آورده اند. حالا بعد از گدشت نزدیک به 3 سال از معرفی لنز 108 مگاپیکسلی، سامسونگ پا را بسیار فراتر گذاشته و می‌خواهد لنزی 576 مگاپیکسلی درست مثل چشم انسان معرفی کند. البته باید این نکته را ذکر کنیم که با توجه به پاندمی کرونا و شرایط و محدودیت های ایجاد شده، حداقل تا سال 2025 نباید منتظر این دوربین استثنایی باشیم و بر اساس گزارش منتشر شده از سایت  AndroidAuthority به احتمال بسیار زیاد در 4 سال آینده شاهد این لنز در گوشی های همراه خواهیم بود.

برنامه زمانی لنزهای سامسونگ

بر اساس عکسی که در سال 2020 منتشر شد، سامسونگ برنامه زمانی و گام به گامی را برای معرفی و ساخت انواع لنزها نشان داد که این حسگر ها در سال 2025 به رقم بالای 576 مگاپیکسل خواهند رسید.


اگر به عکس توجه کنید می‌بینید که در سال 2000 سامسونگ موفق به ساخت حسگری با رزولوشن 0/3 مگاپیکسل شد و در طول سالیان و بعد از 10 سال به حسگری با رزولوشن 5 مگاپیکسل و در سال 2020 به 108 مگاپیکسل رسید که موفقیت چشم‌گیر در صنعت دوربین های موبایلی به حساب می‌آید.
اما موردی که در این تصویر قابل مشاهده نیست، ساخت و ارائه یک سنسور 200 مگاپیکسلی می باشد که در سال 2021 معرفی و رونمایی شد.

برتری سامسونگ در چیست؟

می‌توان گفت که برتری سامسونگ در معرفی ISOCELL HP1 در بازار دوربین‌هایی است که مناسب و بهینه برای تلفن های همراه شده اند و احتمالا به زودی شاهد یک گوشی با لنز 200 مگاپیکسلی در سطح جهان خواهیم بود. 

در رویدادی که نام آن SEMI Europe Summit می‌باشد، یکی از سران سامسونگ به صراحت اعلام کرد که عدد درج شده در تصویر فقط برای بازار گرمی و سوق دادن حواس کاربران به سمت سامسونگ و لنز‌های آن نمی‌باشد و در آینده ای نزدیک شاهد حضور یک لنز نزدیک به چشم انسان خواهید بود و شاید فراتر از آن. اما با توجه به زمانی که برای طراحی و اجرای این لنز بزرگ نیاز است، حداقل تا سال 2025 طول خواهد کشید تا به تولید انبوه برسد.
گزارش های ضد و نقیضی هم وجود دارد که گویا سامسونگ نمی خواهد از این حسگر در تلفن های همراه استفاده کند و بیشتر در پهپادها، تجهیزات پزشکی و حتی خودروها استفاده خواهد کرد. البته شاید این کار منطقی به نظر برسد اما سامسونگ همیشه مشتریان خود را غافلگیر کرده است.
بیشترین رقم مگاپیکسلی که روی گوشی خود داشته اید چقدر بوده است؟
108 مگاپیکسل؟
64 مگاپیکسل؟
نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

boomsam
ارسال دیدگاه