سامسونگ با همکاری کوالکام به سرعت دانلود 8 گیگابیت بر ثانیه رسید!

نزدیک به سه سال است که فناوری 5G وارد بازار شده است و شرکت های بزرگ دنیای فناوری یکی پس از دیگری از این فناوری در محصولات خود استفاده کرده اند. این فناوری باعث شده است تا حصارهای موجود در نسل فرو بریزد و با دنیای بدون مرز دیجیتال روبرو شویم. اینترنت اشیا، ارسال و دریافت بسیار سریع اطلاعات، ارتباطات بدون قطعی و بسیاری از موارد دیگر را میتوان از مزایای بی حد و مرز اینترنت 5G دانست. هر چه رو به جلو می‌رویم شاهد پدید آمدن فناوری های جدیدی میشویم که باعث میشود تا سهولتی بیشتر در زندگی انسان پدید آید و به کمک این فناوری ها به بسیاری از سوالات پاسخ داده نشده خود برسیم.
سامسونگ توانسته است با استفاده از RAN یا همان شبکه دسترسی رادیویی در آزمایشگاه اختصاصی خود واقع در تگزاس ایالات متحده به همراه هسته ای مجازی (Virtual Core)، به ثبت سرعت دانلود 8 گیگابیتی(معادل 800 مگابایت در ثانیه) برسد که از مودم شرکت کوالکام، اسنپدراگون X65 5G نیز بهره گرفته است.
شرکت سامسونگ توضیحاتی را نیز درباره رسیدن به این سرعت ارائه کرده است. برای دستیابی به این سرعت گویا این غول کره ای از فناوری اتصال دوگانه رادیویی نوین و جدید با نام NR-DC استفاده کرده که طیف های 5G و mmWave را با همدیگر ترکیب کرده است.


طی سالی که گذشت سامسونگ کارهای بسیاری در بخش تحقیق و توسعه فناوری اینترنت نسل نوین انجام داد که یکی از آنها ادغام فرکانس 40 مگاهرتزی 4G با 800 مگاهرتزی 5G (mmWave) بود که توانست سرعت دانلود 5.23 گیگابیت در ثانیه را بدست آورد.
در سالیانی که گذشت سامسونگ تست های مختلفی را برای دستیابی به سرعت های بالارتر انجام داد و رکورد فعلی حداقل نزدیک به 3 گیگابیت نسبت به سایر ارقام بدست آمده بالاتر است. این رکورد میتوانید نوید بخش سرعت های بالاتر در گوشی های 5G باشد.
شما ار گوشی های 5G استفاده کرده اید؟
نظر شما در مورد این فناوری چیست؟
اگر مایل به خرید و اطلاعات بیشتر در مورد اینترنت 5G هستید وارد این لینک شوید.

boomsam
ارسال دیدگاه