تست سلامت و کالیبره کردن صفحه نمایش موبایل

test-lcd

با پیشرفت روز افزون تکنولوژی برنامه های فراوانی برای تست سلامت و کالیبره کردن صفحه نمایش گوشی پا به عرصه ظهور گذاشته اند که میتوان از طریق این برنامه ها از صحت لمس و مواردی که مربوط به صفحه نمایش می باشد، آگاه شویم.
این کار را باید هر از گاهی انجام دهیم دقیقا مثل یک چکاپ می باشد.

قبل از هر کاری باید این نکته را بازگو کنیم که با توجه به پیشرفت های بسیار در زمینه ساخت سخت افزارهای موبایل، کمتر زمانی پیش می‌آید که نیاز به کالیبره شدن صفحه نمایش باشد. نکته دیگری که حائز اهمیت است، ساخت پنل های تصویر سامسونگ توسط این غول کره ای می باشد که نیازی به توضیح در مورد این مساله نمی باشد. سامسونگ سالیان دارزی است که در بخش صفحه نمایش پیشتاز است.

آیا نیاز است که کالیبره کنیم؟
اگر دستگاه شما دچار مشکلاتی در لمس و جا به جایی در هنگام لمس شده است، این کار را باید انجام دهید. کالیبره کردن گوشی یا تبلت نیاز به هزینه برای خرید یک محصول دیگر برای تست نمی باشد. تنها با استفاده از یک برنامه میتوان این آزمایش را انجام داد.
با توجه به مشکلات معیشتی و دوران کرونایی که میگذرانیم، اکثر مردم رو به خرید محصولات و یا حتی استفاده از محصولات قدیمی تر کرده اند. این محصولات با گذشت زمان شاید دچار مشکل شده باشند و نیاز باشد تا دستگاه مورد نظر را تست کنیم تا اگر مشکلات لمسی در صفحه نمایش وجود داشت، آنرا کالیبره کنید.

استفاده از برنامه Touch Screen Test
در یکسری از گوشی های قدیمی باید به گزینه Developer Options در قسمت تنظیمات بروید تا قسمت تست صفحه نمایش را فعال کنید و سپس با شماره گیری *#*#۲۶۶۴#*#* وارد بخش تست شوید. این مورد در گوشی های اندروید 5 به بالاتر جوابگو نیست و میتوان برنامه تست نصب کرد.

Android-Touch-Screen-Test


استفاده از این برنامه بسیار ساده است و میتوانید تمام نقاط صفحه نمایش دستگاه خود را تست کنید.
برنامه Touchscreen Calibration 
در گوشی های جدید که از سیستم عامل جدیدتر اندروید بهره می برند دیگر مثل قبل گزینه ای برای تست و بررسی صفحه نمایش وجود ندارد و میتوان گفت که گوگل مجالی به برنامه ها داده است تا از طریق آنها بتوان این تست ها را انجام داد.
همانطور که از نام این برنامه پیداست، این اپلیکیشن توان کالیبره کردن صفحه نمایش گوشی یا تبلت را دارد.

 

در این برنامه میتوانید انواع مختلف برای ضربه زدن یا همان Tap، لمس طولانی، کشیدن به طرفین، لمس سریع و زوم کردن را تست کنید و بعد از انجام این کارها در آخر نتیجه را به شما نشان خواهد داد و به صورت اتوماتیک صفحه نمایش را کالیبره خواهید کرد.
استفاده از این برنامه برای تست سلامت صفحه نمایش دستگاه توصیه می شود و هر دو رایگان هستند.

boomsam
ارسال دیدگاه