بهترین رابط کاربری جهان

One-UI

رابط کاربری چیست؟

رابط کاربری به معنی رابطی میان کاربر و دستگاه مورد استفاده می باشد. حال این دستگاه میتواند: تلفن هوشمند، ساعت هوشمند، تلویزیون و حتی یک Smart Tag باشد. هر چقدر رابط کاربری مدرن تر به همراه کارایی بیشتر در کنار امنیت باشد، کاربران بیشتری را به خود جذب میکند.
در طول سالیان متمادی، شرکت های بزرگ و کوچکی جهت ساخت یک رابط کاربری پا به میدان گذاشته اند تا بتوانند مخاطبین را به سمت خود جذب کنند و در رده های اول باقی بمانند.
در زمینه رابط کاربری تلفن های همراه هوشمند، اکثرا شرکت ها رابط اختصاصی خود را دارند که سامسونگ نیز در این زمینه ید طولایی دارد و همیشه سعی داشته تا بهترین ها را به مخاطبین و دوستداران خود ارائه دهد.
در ذنیای اندروید رابط های کاربری بر پایه سیستم عامل اندروید عرضه میشوند و بعضی از شرکت ها، بدون شخصی سازی همان نسخه خام اندروید را بر روی تلفن های همراه خود نصب و روانه بازار میکنند. 
یکی از محدودیت های اندروید خام، نبود یکسری امکانات اختصاصی شرکت ها می باشد که انتخاب را برای مشتریان سخت تر میکند.
از همه اینها که گذر کنیم، میرسیم به بهترین رابط کاربری جهان به انتخاب مردم که One UI می باشد.
سادگی، مدرنیته بودن و امنیت بسیار بالای این نسخه باعث شده تا روز به روز محبوبیت آن رو به افزایش باشد.
ONE-UI-3

تاریخچه رابط کاربری سامسونگ

اولین گوشی هوشمند سامسونگ در سال 2010 با نام Galaxy S بود که سبک جدیدی از تلفن های همراه هوشمند را به منظره ظهور گذاشت.  مسیر رشد و توسعه برای سامسونگ با این گوشی روز به روز بیشتر شد و در سال بعد، سامسونگ گلکسی  SII یا S2 معرفی و به بازارهای جهانی عرضه شد که قدم یکی از بهترین های بازار به شمار می آمد و روندی صعودی برای سامسونگ در پی داشت.
تفکر خاص بودن و مشتری مداری از ابتدا در ذهن برند کره ای بود و همیشه به دنبال ارائه راهکارهای جدید و قابلیت های جذابی برای مشتریان خود بوده است.
اولین رابط کاربری اختصاصی سامسونگ TouchWiz بود و نسخه اولیه آن همراه با گوشی Soltice معرفی و ارائه شد و در سومین نسخه، تصمیم بر این شد که در سال 2010 میلادی، مبتنی بر اندروید عرضه شود.
همانطور که در بالاتر ذکر شد، سامسونگ هیچگاه به دنبال عرضه خام اندروید روی گوشی های هوشمند خود نبود و به فکر شخصی سازی های اساسی بوده است. میان برهای اختصاصی و سفارشی، انواع ویجت “Widget” که از مزیت شخصی سازی نیز بهره میبرد در کنار چیدمان صفحات Home Screen یا صفحه اصلی، ویژگی هایی بود که در هیچ دستگاه اندرویدی یافت نمیشد.

قرار نیست تا در مورد تاریخچه انواع رابط های کاربری سامسونگ صحبت کنیم و اصل موضوع این است که چطور سامسونگ طی این چند سال، به یکی از بهترین ها در این زمینه تبدیل شده و کماکان رتبه اول را در بر دارد. بعد از گذشت چند سال و با ارائه گوشی هوشمند و پرچمدار سامسونگ یعنی Galaxy S8، از نسخه جدید و تغییر یافته ای با نام Samsung Experience رونمایی شد که مبتنی بر اندروید های 7 و 8 بود و سیل عظیمی از گوشی های سامسونگ به این رابط کاربری به روز رسانی شدند.
تغییرات عمده ای همچون شکل جدیدی از آیکن ها و حس مدرن تر نسبت به قبل، در ظاهر این رابط کاربری جدید سامسونگ یافت میشد.

samsung-touchwiz

 

اندروید 9 و One UI

بعد از Samsung Experience، نسخه جدیدی با نام One UI عرضه شد که تحسین بسیاری از فعالان در زمینه گوشی های هوشمند را به دنبال داشت. سری S10 سامسونگ همراه با این رابط کاربری به بازار عرضه شد تا بار دیگر سامسونگ به صدر صحبت ها در بخش تلفن های هوشمند بازگردد.
حس سادگی و کاربر پسند بودن و سهولت در انجام بسیاری از کارها به خصوص در گوشی های هوشمند با سایز صفحه نمایش بزرگ، به وضوح توانمندی سامسونگ در بازطراحی نسخه جدید رابط کاربری خود را نشان میداد.
دسترسی سریع شعار One UI می باشد که مخاطب را به رسیدن به هدف خود کمک میکند. 
بعد از سری اول One UI، نسخه دوم آن روانه بازار شد که پیشرفت ها و بهینه سازی زیادی نسبت به نسخه قبلی منجمله، به روز شدن آیکن ها و حالت تاریک یا همان Dark Mode، یکی از آن ها بود.
نسخه آخر یا همان One UI 3 با سری S21 معرفی شد و علاوه بر رفع تمامی ایرادات نسبت به تمامی نسخه های قبلی، تغییرات زیادی هم انجام شد. گفتنی است که قبل از این نسخه، One UI 2.5 به بازار عرضه شده بود که شاید از نظر ظاهری در بعضی از موارد One UI 3 نیز شبیه آن بود.
برخی از این ویژگی ها عبارتند از :
     1 – ادغم Google Discover
     2 – محافظ جدید برای چشم ها
     3 – ویژگی های جدید در قسمت دوربین
     4 – پاک کن اشیا
و بسیاری از موارد دیگر که بسیار طولانی می باشد.

آیا شما از رابط کاربری سامسونگ استفاده کرده اید؟
نظر شما درباره آن چیست؟

boomsam
ارسال دیدگاه