کدهای مخفی سامسونگ

test-code-samsnung

برای همه ما شاید پیش آمده باشد که به دنبال راهی برای تست سلامت اجزای داخلی گوشی هم از نظر سخت افزاری و هم از نظر نرم افزاری باشیم. شرکت سامسونگ این کار را آسان کرده و برای تست سلامت گوشی های خود یک کد تست قرار داده که با وارد کردن آن در قسمت شماره گیر گوشی به قسمت تست خواهید رفت تا اجزای داخلی گوشی را مورد بررسی قرار دهید.
این کار در زمان خرید گوشی دست دوم خیلی مهم است و با این تست ها میتوان به سلامت یا عدم سلامت گوشی پی برد.

نحوه کار با این بخش چطور است؟
در قسمت تست گوشی میتوان اجزای مختلفی اعم از صفحه نمایش، سنسور ها، اسپیکرها، موتور ویبره، دوربین ها و … را مورد بررسی قرار داد.
کد تست به این صورت است: 
#*#0*


کد تست گوشی سامسونگ

 

بعد از وارد کردن کد بالا، شما به بخش مانند عکس زیر وارد می‌شوید.در این قسمت شاهد یک سری نوشته ها به صورت بخش بندی شده هستیم که با که انتخاب هر کدام وارد بخش مربوطه می‌شویم و دستگاه خود را تست می کنیم.

به طور مثال سه گزینه اول GREEN، RED و BLUE برای آزمایش رنگ ها و صحت و درستی پخش رنگ در قسمت های مختلف می باشد تا با این کار علاوه بر عملکرد سه رنگ اصلی قرمز، سبز و آبی در صفحه نمایش، بتوانیم به راحتی پیکسل های سوخته (در صورت وجود داشتن) را پیدا کنیم.

کلید RECEIVER

اگر گوشی دچار اختلال در خروجی است این بخش را امتحان کنید.

کلید VIBRATION

همانطور که از نامش پیداست این کلید برای تست موتور ویبره گوشی می باشد. با انتخاب این گزینه به راحتی میتوان از صحت و سلامت ویبره اطمینان پیدا کرد.

کلید DIMMING

تست نور صفحه نمایش را میتوانید با این بخش انجام دهید. هنگامی دست خود را روی صفحه نمایش بگذارید، شاهد کم شدن نور خواهید بود. 

کلید MEGA CAM

این قسمت برای تست سلامت دوربین و سنسورهای آن می باشد. با انتخاب این بخش میتوانید از سلامت سنسورهای دوربین گوشی خود با خبر شوید.

کلید SENSOR

سنسورهای گوشی از مهم ترین بخش های یک دستگاه محسوب می شوند و با اختلال در کارایی هر کدام، مشکلاتی برای تلفن همراه بدست می‌آید. از طریق این بخش میتوانید انواع سنسور موجود در گوشی خود را مورد بررسی قرار دهید.

کلید TOUCH

از طریق این قسمت میتوانید از سلامت لمس یا تاچ صفحه نمایش خود با خبر شوید. هر گوشی یا تبلت میتواند به طور همزمان 10 لمس را پشتیبانی کند.

کلید SPEAKER

همانطور که از نامش پیداست این بخش برای تست اسپیکرها می باشد.

کلید SUB KEY

این قسمت برای تست کلیدهای پایینی گوشی می باشد و با وجود سبک جدیدی از رابط کاربری و تمام صفحه بودن آن، کمتر کسی از این کلیدها استفاده می کند.

کلید FRONT CAM

این کلید مخصوص تست و آزمایش دوربین سلفی می باشد.

موارد دیگری نیز بسته به نوع دستگاه شما وجود دارد که شاید در دستگاه های دیگر نباشد.
آیا شما گوشی خود را تست میکنید؟

boomsam
ارسال دیدگاه