نوآورترین شرکت فناوری جهان در سال 2021، سامسونگ

Samsung-Factory

هر ساله تعداد زیادی از شرکت های بزرگ جهان در انواع زمینه ها و به خصوص رسته کاری خود، پتنت های متعددی را ثبت میکنند که سامسونگ نیز از این قاعده مثثستنی نیست. فرق این شرکت بزرگ دنیای فناوری در این است که تعداد ثبت اختراع های آن همیشه زبان زد دوستداران دنیای فناوری و جراغ راهی برای سایر شرکت ها در انواع زمینه ها بوده است.
سسامسونگ با ثبت 263 هزار مورد ثبت اختراع اختلاف زیادی با سایر کمپانی های مطرح جهان دارد و در سال 2021 سامسونگ الکترونیک و سامسونگ دیسپلی (Samsung Display) روی هم رفته 13023 مورد ثبت اختراع جدید داشته است که از سایر شرکت ها پیشی گرفته است.
با یک حساب سر انگشتی و آمار و ارقامی که درباره آن گفته شد، سامسونگ را میتوان نوآورترین شرکت حال حاضر جهان نامید و با روشی که این شرکت در زمینه طراحی و اجرای انواع سخت افزار های نوین و نرم افزارهای پیشرو در پیش گرفته است، در آینده نه چندان دور سامسونگ الکترونیک را قطب فناوری جهان نامید.

انواع مختلفی از جمله واقعیت افزوده و همیطور مجازی (VR and AR)، انواع هوش مصنوعی در زمینه های تحلیل واکنش های کاربری و ارائه بهترین واکنش که آن را یادگیری ماشین یا Machine Learning نیز می نامند و همینطور در زمینه رانندگی هوشمند خودکار که در سال های اخیر با شرکت های بزرگی همچون BMW همکاری داشته، بوده است.

Samsung-electronics-patents
اگر بخواهیم به صورت ریزتر و جزء به جزء صحبت کنیم، سامسونگ در بخش هوش مصنوعیی و به خصوص یادگیری ماشین که در رابط کاربری سامسونگ به وفور قابل مشاهده است، با ثبت 6360 پتنت در رتبه دوم قرار دارد. رتبه چهارم فناوری 5G و ارتباطات نوین پرسرعت جهانی و رتبه ششم  با داشتن نزدیک به ۱۰۷۰ پتنت در حوزه واقعیت مجازی و همچنین واقعیت افزوده سامسونگ را به یکی پیشتازان این حوزه ها تبدیل کرده است.
در سالیان گشته سامسونگ و سامسونگ Display توانسته اند پتنت های متعددی را ثبت کنند که نمونه ای کوچک از آن را میتوان در گوشی های Z Fold3 و Z Flip3 دانست و این شرکت در زمینه تولید انبوه گوشی های تاشو اولین بود.

به زودی نیز شاهد اولین دوربین 576 مگاپیکسلی و نزدیک به چشم انسان از طرف سامسونگ خواهیم بود که اولین بار هم در دو سال قبل اولین سنسور 108 مگاپیکسلی جهان را معرفی و به بازار عرضه کرد که هم اکنون در بسیاری از پرچمداران جهان شاهد حضور این سنسور هستیم.
شما از سامسونگ انتظار چه نوع نوآوری را دارید؟

boomsam
ارسال دیدگاه