قابلیت Repair mode سامسونگ چیست؟

در این مقاله درباره قابلیت Repair mode سامسونگ قرار است صحبت کنیم.

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که تلفن همراهتان دچار مشکل شده و نمیخواهید که در هنگام تعمیر، تعمیرکار به داده ها و اطلاعات شما دسترسی پیدا کند. به تازگی شرکت سامسونگ برای سری گلکسی S21 قابلیتی را در کشور خود یعنی کره جنوبی منتشر کرده است که اگر فعال باشد، گوشی در هنگام تعمیر، تصاویر و داده ها را از شخص تعمیر کار مخفی نگه میدارد. این کار باعث می شود تا نگرانی هایی که از بابت درز اطلاعات شخصی داشته باشیم مرتفع شود و دیگران به آن دسترسی نداشته باشند.
طبق بیانیه رسمی سامسونگ که در سایت Samsung.com منتشر شده است، ارائه ویژگی Repair Mode این امید را می دهد که دیگران نباید نگران حریم خصوصی باشیم و با این عمل از اطلاعات شخصی شما محافظت می شود.
در گزارشی از theverge.com سامسونگ قصد دارد که این قابلیت را به مرور زمان برای محصولات بیشتری از گوشی های همراه و تبلت ها منتشر کند و فقط مختص به سری S21 نمی باشد.
حال اگر برای گوشی شما این قابلیت منتشر شده است چطور باید آن را فعال کرد؟
شما میتوانید وادر باخش مراقبت از باتری و دستگاه یا به انگلیسی Battery and Device Care شوید و به دنبال حالت Repair Mode بگردید و پس از فعال سازی این قابلیت بر روی گوشی شما راه اندازی می شود و بعد از آن همانطور که در ابتدا گفته شد، اطلاعات شخصی شما اعم از عکس ها، پیام های شخصی و … از دید تعمیر کار مخفی خواهد ماند.
شرکت سامسونگ تا کنون فقط برای سری S21 آن هم در خاک مادری خودش این موضوع را تایید کرده است و معلوم نیست چه زمانی این قابلیت برای سایر گوشی ها و مناطق دیگر منتشر شود. پس باید منتظر ماند و دید که چه زمانی این ویژگی در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

boomsam
ارسال دیدگاه