اجرای برنامه های گوشی‌های سامسونگ روی ویندوز 10

Your Phone

با به‌روز‌رسانی جدید برنامه خوب Your Phone، کاربران ویندوز 10 و به طبع ویندوز 11 میتوانند اپلیکیشن های موجود روی گوشی سامسونگ خود را بر روی سیستم عامل محبوب شرکت مایکروسافت یعنی Windows 10 اجرا کنند. در این مقاله قصد داریم تا بیشتر درباره این قابلیت جدید و خوب صحبت کنیم.
مراسم آنپکد

طبق رول هر ساله، سامسونگ در مراسم آنپکد محصولات و برنامه های جدید خود را معرفی می کند که یکی از جالب ترین آنها بر میگردد به این که شرکت مایکروسافت میخواهد با به‌روزرسانی جدیدی که بر روی اپلیکیشن Your Phone در ویندوز 10 اعمال می کند، اپلیکیشن های اندرویدی گوشی های سامسونگ را بر روی این سیستم عامل به اجرا درآورد و بتوان آنها را بر روی رایانه شخصی خود اجرا کرد. جالب ترین نکته این موضوع بر می گردد به کنترل کامل گوشی سامسونگ خود بر روی رایانه!
البته اپلیکیشن You Phone زمان زیادی است که آغاز به کار کرده است تا کاربرانی که از ویندوز 10 استفاده می کنند بتوانند اعلان ها(Notifications)، پیام ها و … را ببنند. اما برای کاربران سامسونگ موضوع بسیار متفاوت است. همانطور که در بالاتر ذکر شدف این کاربران می توانند تمامی گوشی خود را از طریق رایانه شخص کنترل کنند که این قابلیت برای کاربران گوشی های اندرویدی شرکت های دیگر صدق نمی کند. و این عملیات در یک پنچره مجزا در ویندوز قابل انجام است.

your phone windows 10
نکته جالبی که سامسونگ از آن صحبت کرده است، اجرای اپلیکیشن ها مثل یک برنامه نصب شده بر روی خود ویندوز 10 است تا دیگر نیازی به وارد شدن به برنامه Your Phone نداشته باشید و مثل یک برنامه عادی آنرا از طریق تسکبار(Taskbar) یا حتی منوی استارت ویندوز اجرا کنید.
به گفته مایکروسافت این عمل دقیقا مثل اجرای مابقی برنامه های نصب شده سیستمی در یک پنجره مجزا می باشد.

آیا نیاز به خود گوشی هم هست؟

بله، اما نیازی نیست که برنامه های گوشی را یک به یک برروی رایانه خود نصب کنید و با استفاده از خود گوشی و سینک شدن آن اجرا خواهد شد.
بعد از معرفی گوشی های سامسونگ Note 20 Ultra و … در انتهای مراسم، سامسونگ به اپلیکیشن Your Phone پرداخت و این موضوع مطرح شد که این گوشی های به دلیل داشتن سخت افزاری قدرتمند می توانند چندین اپلیکیشن را روی رایانه اجرا کنند که این امر نیازمند یک گوشی با سخت افزار و منابع قوی است.
خبر خوب این که حتی گوشی های مدل پایین تر با اندروید 9 یا Pie نیز می توانند از طریق Link to Windows به ویندوز متصل شوند و از اجرای برنامه های خود لذت ببرند.

نحوه اجرا به چه صورت است؟

نحوه اجرا و سینک شدن گوشی های سامسونگ با ویندوز 10 کار سختی نیست و فقط باید مراحل را به درستی طی کنید:
1 – حتما باید گوشی تلفن همراه و سیستم شما به یک شبکه وای فایل متصل باشند.
2 – در این مرحله می بایست اپلیکیشن Your Phone بر روی رایانه شخصی نصب شده باشد. میتوانید از سایت رسمی مایکروسافت دانلود کنید.

3 – باید بعد از نصب وارد حساب کاربری خود شوید و اگر حساب کاربری ندارید، مراحل ساخت آن بسیار ساده است و نیازمند یک شماره موبایل و ایمیل می باشید.
4 – از طریق نوار ابزار سامسونگ (از بالا به پایین بکشید) می توانید گزینه Link To Windows را بزنید و همان حساب کاربری که ساختید را در اینجا بزنید و وارد شوید.
5 – بعد از اتمام مراحل، شاهد نمایان شدن پنچره Your Phone بر روی دسکتاپ رایانه خود خواهید بود.
6 – کار با این اپلیکیشن بسیار ساده است و می توانید از منوی سمت چپ شاهد Apss باشید یا همان تمامی برنامه های روی گوشی خود باشید.
میتوانید هر برنامه ای که خواستید را روی رایانه خود اجرا کنید و با استفاده از موس و کیبورد دقیقا مثل برنامه های سیستمی کار کنید.

boomsam
ارسال دیدگاه