4 راه برای افزایش سرعت گوشی

برای اکثر ما پیش آمده است که سرعت گوشی یا تبلتمان گاها کم شده و دلیل آن را ندانیم.نصب متعدد انواع برنامه ها، عدم به روزرسانی به موقع دستگاه، عدم دریافت برنامه و بازی ها از منابع معتبر و بسیاری از موارد دیگر را میتوان نام برد تا دلایل کندی سرعت را مشاهده کرد.
راهکارهای متعددی برای رفع کندی سرعت وجود دارد که مهمترین آنها را بررسی میکنیم.
با بوم سام همراه باشید تا سرعتی مثال زدنی برای گوشی یا تبلت خود رقم بزنید.

1.  آنتی ویروس اورجینال
در یکی از مقالات موجود در وبلاگ بوم سام، 5 نشانه از ویروسی شدن دستگاه کاربران را مورد بررسی قرار دادیم و گفتیم که این دلایل علاوه بر ویروسی کردن دستگاه شما، باعث کندی سرعت نیز می‌شوند. یکی از راهکارهایی که سالیان متمادی برای رفع مشکلات ویروسی و این قبیل موارد وجود دارد، نصب یک‌ آنتی ویروسی اورجینال می‌باشد تا به صورت لحظه ای دستگاه شما را مورد بررسی قرار دهد تا از گزند ویروس ها در امان باشد. ضد ویروسی های زیادی در سطح اینترنت وجود دارد و بهتر است تا اکانت اصلی را از خود شرکت ارائه دهنده یا نمایندگان آن تهیه فرمایید.
کار اصلی آنتی ویروس ها شناسایی موارد مشکوک در هنگام نصب یا حتی بعد از نصب می‌باشد. به این صورت که اجزای داخلی یک برنامه را به صورت جزء به جزء مورد بررسی قرار می‌دهد و اگر به مورد مشکوکی برخورد کرد به شما اطلاع میدهد. انجام این کار باعث میشود تا دستگاه شما آلوده نشود. از دیگر مزایای داشتن یک آنتی ویروس خوب این است که از دستگاه شما در برابر حملات مختلف یا هک شدن جلوگیری می‌کند تا اطلاعات شما از درون دستگاه سرقت نشود.
در فروشگاه بوم سام میتوانید آنتی ویروس اورجینال تهیه کنید.


2. عدم به روزرسانی سیستم عامل و برنامه ها

یکی از عمده دلایل کند شدن سرعت در دستگاه ها، عدم به روزرسانی به موقع سیستم عامل و برنامه ها می‌باشد. شرکت سامسونگ هر ساله نسخه جدیدی از رابط کاربری خود یعنی One UI را برای انواع دستگاه های خود (موبایل و تبلت) عرضه میکند که آخرین نسخه آن 4 و بر پایه اندروید 12 می‌باشد. این به روزرسانی ها باعث می‌شود تا علاوه بر پایداری سیستم عامل دستگاه، مصرف باتری و سرعت آن نیز تا حد قبولی بهبود پیدا کند. به لطف بخش به روزرسانی شرکت سامسونگ و هزینه های هنگفتی که در بخش تحقیق و توسعه انجام می‌دهد، سیکل منظمی از آپدیت ها برای انواع دستگاه‌های خود را منتشر می‌کند تا رضایت کاربران را جلب کند.
جدا از بحث به‌ روزرسانی سیستم عامل، باید حواستان به آپدیت برنامه های نصب شده نیز باشد تا همیشه آن ها را به روز نگه دارید. این کار باعث می‌شود تا علاوه بر بررسی وجود باگ ها در برنامه ها، کارایی و عملکرد آن برنامه را تا حد زیادی با آخرین نسخه سیستم عامل همگام کند تا بهترین تجربه را داشته باشید. لذا همیشه به فکر به‌روزرسانی باشید.
3. دستگاهتان را ری استارت کنید!
این مورد را میتوان یکی دیگر از دلایل کندی سرعت دانست و باید گفت که هر از چند گاهی دستگاه خود را راه اندازی مجدد یا Restart کنید. این عمل باعث میشود تا برنامه های اضافی و باز بسته شوند و اصطلاحا گوشی یا تبلت شما نفسی بکشد. ری استارت همانند یک چرت کوتاه برای دستگاه می‌ماند و انرژی لازم را برای ادامه مسیر به دست می‌آورد.
اصولا در بسیاری از موارد کاربران یادشان میرود که دستگاهشان هم مانند یک انسان نیاز به استراحت دارد و گاها باید حواسمان باشد که در طول شبانه و روز و هفته ها، دستگاه روشن باقی می ماند بدون اینکه لحظه ای بتواند استراحت کند. لذا این کار برای عمر بیشتر دستگاه لازم است و از آن انجام آن هر چند روز یکبار غفلت نکنید.

 

4. استفاده از Task killer
قبل از هر چیزی توضیحی مختصر در مورد RAM خواهیم داد تا به صورت جامع در مورد این موضوع بدانیم. این روزها انواع مختلفی از رم در کنار حافظه های داخلی بر روی گوشی های همراه یا تبلت ها عرضه می شود. حافظه داخلی و کار آن بر هیچکس پوشیده نیست. اما RAM به مراتب شاید کار مهم تری نسبت به حافظه داخلی داشته باشد و باید گفت رم مخفف Random Access Memory می باشد و همانطور که از نامش پیداست، به صورت اتفاقی به حافظه دسترسی پیدا می‌کند. انواع مختلفی از رم در حافظه های 1 الی 16 گیگابایت در گوشی های سامسونگ وجود دارد که هر چه این مقدار بیشتر باشد، توانایی نگه داشتن برنامه های بیشتری را در خود دارد. ساده تر توضیح میدهیم که کار RAM نگه داشتن اطلاعات یک برنامه یا بازی درون خود است تا زمانی که شما نیاز به اجرای مجدد آن داشتید، سریعا از رم فراخوانی و اجرا شود. این کار باعث می شود تا سرعت باز کردن برنامه ها و بازی ها تا حد زیادی بهبود داشته باشد. در هنگام خرید دستگاه مورد نظر حتما به مقدار حافظه RAM توجه داشته باشید و RAM را با حافظه جانبی یا Micro SD اشتباه نگیرید.
خب پس RAM را شناختیم و حالا باید بگوییم که هر بار شما از اپ مخصوص بستن برنامه ها استفاده کنید و برنامه های مختلف خود را ببندید، در هنگام اجرای مجدد باید صبر کنید تا این برنامه ها دوباره در رم قرار بگیرند و سرعت باز کردن آن کاهش یابد. پس نیازی به بستن کلیه برنامه ها نیست و هر بار که نیار مبرم بود این کار را انجام دهید تا سرعت دستگاه شما کاهش نیابد.

از نظر شما چه راهکارهایی برای بهبود سرعت گوشی یا تبلت وجود دارد؟

boomsam
ارسال دیدگاه