Fuchsia OS جایگزین اندروید در گوشی های سامسونگ می‌شود

سیستم عامل Fuchsia OS

برخی از منابع اطلاعات را منتشر کرده اند مبنی بر اینکه احتمالا سامسونگ در سال های آینده از سیستم عامل اختصاصی خود رونمایی کند و به جای اندروید از سیستم عامل Fuchsia OS در دستگاه های خود استفاده کند.
پیشتر از گوشی های اندرویدی شاهد سیستم عامل های مختلفی بودیم که با ورود اندروید و خرید آن توسط گوگل، بیشتر سیستم عامل های جهان جای خود را به این سیستم عامل محبوب دادند. در این سال ها اندروید پیشرفت های بزرگ و چشم گیری داشته که به لطف پوسته های اختصاصی سامسونگ و در آخر One UI، این پیشرفت ها بزرگتر نیز شده اند و لذت استفاده از دستگاه های اندرویدی را دو چندان کرده اند.
حدود چند ماه پیش یعنی ماه می میلادی فاش شد که احتمال دارد تا سامسونگ از سیستم عامل گوگل سیستم عامل Fuchsia OS به جای اندروید استفاده کند. هنوز هم دچار شک و تردید هستیم که آیا سامسونگ قصد دارد از این سیستم عامل در گوشی ها و تبلت های خودش استفاده کند یا خیر.

مقاله مرتبط: بهترین رابط کاربری جهان 

 

fuchsia os

 

به احتمال بسیار زیاد و بر اساس افشاگر معروف دنیای دیجیتال و فناوری دوهیون کیم، جا به جایی بین Android و Fuchsia چند سال طول خواهد کشید و به یکباره نخواهد بود. سیستم عامل Fuchsia OS فعلا در بخش های تست و اشکال زدایی می باشد و برای اینکه کاربر دچار مشکلات کاربری نشود، باید اصلاحات و کارهای بسیاری انجام شود.

از سال 2016 به بعد شرکت Google کار بر روی این سیستک عامل را آغاز کرده و نمایشگر NestHub اولین محصولی بود که با استفاده از به‌روزرسانی نرم افزاری، این سیستم عامل را دریافت کرد. به گفته گوگل این سیستم عامل به نسبت اندروید مزایای بسیار بیشتری دارد و برای اکثر دستگاه ها قابل استفاده است.
سامسونگ و گوگل قصد دارند با همکاری یکدیگر یک سیستم عامل متن باز قدرتمند به همراه طیف وسیعی از کاربردها نسبت به اندروید، پایه ریزی و ارتقا دهند. این مورد زمانی علنی شد که سامسونگ گروهی جدید به نام Fuchsia Devices تشکیل داد و این امر برای فعالان حوزه فناوری آشکار شد که این غول کره‌ای، به دنبال آماده شدن برای ساخت دستگاه های باید سیستم عامل Fuchsia می باشد.

boomsam
ارسال دیدگاه