سامسونگ پیشتاز فصل سوم 2021 در فروش گوشی های همراه

third-quarter

به گزارش Counterpoint طبق روال گذشته سامسونگ همچنان پیشتاز در بازار تلفن های هوشمند می باشد.
به نقل از سایت معروف Gizmochina و بر اساس گزارش جدیدی که سهم برندها در سه ماهه سوم سال 2021 را نشان میدهد، سامسونگ همچنان پیشتاز در فروش گوشی های هوشمند می باشد.
بر اساس این گزارش از طرف شرکت تحقیقاتی Counterpoint بازار تلفن های هوشمند 6 درصد رشد را در این سه ماهه تجربه کرده است. به طور مجموع و فروش گوشی های هوشمند 342 میلیون دستگاه به فروش رفته است. البته گفتنی است که نسبت به همین تاریخ در سال گذشته یعنی 2020 به تعداد 265.5 میلیون گوشی کاهش فروش داشته است که خود رقمی بالاست.
اما سامسونگ به لطف تولید گوشی های میانرده خوب خود، توانست جایگاه اول را با 20 درصد در اختیار خود داشته باشد.
سامسونگ با معرفی گوشی هایی همچون A32، A52، A72  و در آخرین مدل هم A52s که از تراشه قدرتمند و دوربین با کیفیتی برخوردار است، توانست جایگاه خود را تثبیت نماید.

 

report-global-smartphone-market-q3-2021

 

اگر به تصویر نگاه کنید، شرکت اپل با اختلاف 6 درصدی نسبت سامسونگ در جایگاه دوم، شرکت شیائومی در جایگاه سوم با 10 درصد اختلاف قرار دارد. شرکت های دیگری مثل ویوو، اوپو و ریلمی در جایگاه های بعدی قرار دارند.

بعد از همه گیری کرونا و کمبود تراشه ها در سراسر جهان، فروش عمومی تلفن های همراه با افت شدیدی روبرو بوده است و فقط این امر موجب این افت فروش ها نشده است. عدم توانایی مردم در خرید نیز یکی دیگر از مشکلاتی بوده است که شرکت های سازنده تلفن همراه با آن روبرو بوده اند.
اما به لطف سامسونگ که گوشی های قدرتمند و خوب تاشویی را تولید کرده است، تا حدودی این مشکل مرتفع شده و سه ماهه اخیر تا حدودی بهبود پیدا کرده است.

به نظر شما برای سه ماهه آخر میلادی چه شرکتی در جایگاه اول قرار خواهد داشت؟

boomsam
ارسال دیدگاه