اپ استور Tizen برای همیشه بسته شد

Tizen-Store

با توجه به اپ استور اختصاصی سامسونگ و همچنین Play Store شرکت گوگل، کمتر کسی به دنبال اپ استور های دیگر می رود. تایزن یک نوع سیستم عامل جدای از اندروید بود و برای خود نیز یک نوع اپ استور داشت. سال قبل که شرکت سامسونگ دسترسی کاربران جدید از اپ استور تایزن را متوقف کرد و دیگر کسی نمیتوانست از آن دانلو کند. تنها یکسری از کاربران قدیمی تر میتوانستند اپلیکیشن یا بازی هایی را نصب کنند. اکنون دیگر هیچ کاربری حتی دسترسی به اپ استور Tizen ندارد و این فروشگاه به کار خود پایان داده است. یکی از گوشی هایی که در سال 2017 روانه بازار شد Samsung Z4 بود که بر پایه Tizen 3 عرضه شده بود. اگر به نام گوشی توجه کنید خبری از Galaxy نیست! یکسری ساعت هوشمند نیز از طرف سامسونگ بر پایه سیستم عامل Tizen عرضه شده بود که سامسونگ سیاست خود را تغییر داد و در Watch 4 و Watch 4 Classic شاهد حضور Wear OS گوگل و One UI Watch 3 هستیم.

tizen-closed
این عملکرد نیز برای تمامی ساعت های هوشمند گلکسی در آینده نیز تکرار می شود و خبری از سیستم عامل Tizen در آنها نخواهد بود. حتی شرکت سامسونگ با همکاری گوگل در حال توسعه سیستم عامل Fuchsia می باشند تا جایگزینی برای اندروید باشد.
در آینده احتمالا شاهد تغییرات گسترده ای در بخش نرم افزاری برای محصولات سامسونگ خواهیم بود تا دسترسی کاربران به موارد دلخواه در دستگاه های خود بسیار آسانتر باشد. این تغییرات نرم افزاری باعث میشود تا راحتی کار با محصول تا حد بسیار زیادی بهبود پیدا کند و قدمی دیگر به سمت زندگی جدید دیجیتال برداریم.

boomsam
ارسال دیدگاه